معاونت پرورشی
  کتابخانه و فعالیت ها  

کتابخانه مدرسه در تمام روزهای هفته فعال است. مکانیزه شدن فعالیتهای کتابخانه اعم از ثبت کتاب، امانت و عودت کتاب، جستجو و ... با استفاده از رایانه و نرم افزار کتابداری کاوش، دسترسی دانش آموزان را به خدمات کتابخانه تسهیل کرده است. در این کتابخانه بیش از 7500 جلد کتاب و 350 لوح فشرده از انواع مختلف جهت استفاده دانش آموزان موجود می باشد.

دانش آموزان می توانند جهت استفاده از خدمات کتابخانه، در روز مشخص شده برای آنها به کتابخانه مراجعه کرده و پس از پذیرش شرایط عضویت در کتابخانه و ثبت عضویت، کتاب مورد نظر خود را نزد خود به مدت 15 روز امانت نگه دارند که برای هر کتاب این مهلت یکبار قابل تمدید است. همچنین می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی مدرسه و مراجعه به بخش کتابخانه، فایل اکسل حاوی فهرست کتب کتابخانه را دانلود و از آن جهت جستجوهای خود استفاده نمایند. لازم به ذکر است که بیشتر کارهای کتابخانه توسط خود دانش آموزان صورت می پذیرد.

برای تشویق دانش آموزان به خواندن کتاب، انجام کارهای زیر جزو برنامه های کتابخانه قرار گرفته است:

  • انجام مسابقه کتابخوانی به مناسبت های مختلف و تهیه خلاصه نویسی
  • تهیه مجلات روز
  • طرح جدول و سؤالات مختلف و تشویق برندگان

 جهت ارتقاء سطح علمی دانش آموزان و دبیران، تمام دانش آموزان علاقه مند از مشترکین دریافت مجلات علمی(از جمله رشد، برهان و ... ) می باشند. مدرسه سعی نموده است که کتابها و مجلات علمی مورد نیاز دانش آموزان را تهیه و از طریق کتابخانه در دسترس خوانندگان علاقه مند آن قرار دهد. تمام مجلات رشد تخصصی، پیوند، تربیت، تکنولوژی آموزشی و معارف تهیه و در دسترس دبیران قرار داده می شود. در ضمن از اینترنت و لوحهای فشرده علمی نیز جهت ارتقاء سطح علمی دبیران و دانش آموزان استفاده می شود.