آیین نامه ها و مقررات
  آیین نامه ثبت نام  
 

ثبت‌نام فقط برای یک سال تحصیلی اعتبار دارد و ثبت‌نام سال تحصیلی آینده دانش‌آموزان تابع دستور‌العمل خاص آموزشگاه می‌باشد. بنابر‌این ثبت‌نام دانش‌آموزان یکساله است و برای ثبت‌نام سال آینده هیچ حقی را ایجاد نخواهد کرد و در صورت عدم کسب حدّ نصاب معدل لازم از پذیرش مجدد معذور خواهیم بود.

 

نکات قابل توجه اولیاء ارجمند

1. حضور اولیاء محترم در محیط مدرسه با ظاهری مناسب، مطابق شئونات اسلامی و حجاب برتر (چادر) ویژه‌ی مادران گرامی، مورد امتنان است.

2. حضور به موقع در تمام جلسات مربوط به اولیاء. تعداد جلسات حداكثر 6 جلسه خواهد بود.

3. پیگیری جدی و مستمر امور آموزشی و پرورشی دانش‌آموز حداقل هر ماه یکبار از طریق دبیران راهنما با توجه به روزهای حضور دبیران راهنما در واحد آموزشی و هماهنگی با آنان.

4. هماهنگ نمودن روش‌های نظارتی در منزل با مدرسه، جهت جلوگیری از ایجاد تعارض در امر تعلیم و تربیت دانش‌آموز.

5. انجام دقیق برنامه‌های خاص که به تناسب شرایط زمانی و مکانی در قالب اطلاعیه و دعوت‌نامه خدمت اولیاء محترم ارائه می‌گردد.

6. اطلاع بيماري خاص يا حساسيت به مسئولین دبیرستان.

7. گزارش به موقع تأخیر و غیبت دانش‌آموز به مدرسه قبل از ساعت 9 صبح و ارائه‌ی گواهي تاييد شده علت غيبت در هنگام بازگشت به مدرسه.«طبق آيين نامه انضباطي مدارس، تشخيص موجّه یا غیرموجّه بودن علت غیبت با مسئولین واحد آموزشی است و در صورت غيبت غيرموجه در هر زنگ کلاسی 2 نمره انضباط ماهانه كسر خواهد شد.»

8. ارائه گواهي صحت در صورت ابتلا به بيماري‌هاي واگير دار هنگام بازگشت.

9. هماهنگی و کسب اجازه دانش‌آموز از دبیرستان، بر عهده‌ی شخص ثبت نام كننده است.

10. گزارش کتبی هرگونه تغییر در نشانی و تلفن‌های منزل، محل‌کار و یا همراه الزامی است.

11. شرکت دانش‌آموز در اردوهای علمی، بازدید‌ها و راهپیمایی‌ها که بخشی از برنامه‌ی آموزشی مدرسه می‌باشد، الزامی است و نیز تکمیل فرم رضایت‌نامه مربوطه بر عهده‌ی ولی دانش‌آموز است.

12. ساعت کار مدرسه همه روزه از ساعت 7:15 تا ساعت 15:00 می‌باشد و بنابر ضرورت کلاس‌های فوق العاده بعد از ساعت 15:00 برگزار می‌گردد. ضمناً روزهای پنجشنبه بنابه دستور وزارت آموزش و پرورش تعطیل خواهد بود. در صورت تشکیل کلاس یا مباحثه به اطلاع اولیاء رسانده خواهد شد.

13. مسئوليت رفت و آمد دانش‌آموزان از خانه تا دبيرستان و بالعكس بر عهده‌ي ولي او مي‌باشد و دبيرستان هيچگونه مسئوليتي در اين رابطه ندارد.

14. در صورت تمايل در ساعات رسمي كار دبیرستان(7:15 صبح تا 15:00 بعداز ظهر) براي تبادل نظر با دبيران محترم طبق برنامه هر درس، مي‌توانيد ساعت 10:45 دقيقه هر روز دبير مربوطه را ملاقات نمائيد.

15. مسئولین دبیرستان، دبیر راهنما و مشاور با هماهنگی قبلی پذيرای شما بزرگواران هستند.

« تلفن جهت تماس 33741381 33744756 »

16. مباحثه دانش‌آموزان يكي از كارهاي مفيد و ارزنده براي مرور درسها مي‌باشد. لذا ضمن مباحثه‌ي دروس مختلف، تستهاي كنكور نيز بررسي مي‌شود. شركت مستمر و به موقع دانش‌آموز در اين كلاسها الزامي است.

مباحثه‌ کلاس‌ ‌دهم «یک روز در هفته (روزهای زوج)» از ساعت 15:15 تا 17:00(بعد از امتحان ميان ترم اول)

مباحثه‌ کلاس‌های یازدهم و ‌پیش دانشگاهی «دو روز در هفته (روزهای زوج)» از ساعت 15:15 تا 19:30

17. این دبیرستان برای سال تحصیلی جاري همانند سال‌های قبل در جهت پیشرفت تحصیلی و آمادگی‌های لازم برای رقابت کنکور آزمون‌های متفاوت و مکرری را بر اساس نیازسنجی و طبق برنامه‌ی تنظیمی برگزار می‌نماید بطور هماهنگ آزمون‌های متناسب را با کمک دبیران محترم طراحی و برگزار می‌نماید و جهت بررسي سطح علمي هرچه فراگیرتر در آزمون‌های هماهنگ سنجش و قلمچي مطابق جدول زمانبندي آزمونها شرکت می‌نماید. شرکت دانش‌آموز در این آزمون‌ها اجباری است ضمن اینکه انتخاب و شرکت فرزندتان در آزمون‌های کنکور مؤسسات دیگر بستگی به تمایل شخص شما دارد که هزینه و زمان برگزاری آنها بعهده‌ شماست و این واحد آموزشی در این رابطه هیچ مسئولیتی ندارد.

18. با توجه به استقبال دانش‌آموزان پایه‌های مختلف از مطالعه آزاد و مباحثه نمودن با یکدیگر و استفاده از کتابهای کمک آموزشی، دبیرستان در نظر دارد در صورت ایجاد امکانات لازم در سال تحصیلی جاري طرح مطالعه آزاد را در مرحله اول 3 روز در هفته و در مرحله دوم 5 روز در هفته (در صورت رسيدن تعداد دانش‌آموزان به حد نصاب) به شیوه‌ی کتابخانه‌ای ،از بهمن ماه به بعد، به اجرا در آورد. بدین معنی که از ساعت 15 تا 20 دانش‌آموزان به دلخواه به صورت آزاد می‌توانند از سالن مطالعه استفاده نمایند. مسئولیت رفت و آمد دانش‌آموز بر عهده‌ی ولی او می‌باشد. در صورت اجرایی شدن، مباحثه کلاسهای مختلف در قالب طرح کتابخانه‌ای اجرا می‌گردد و اجرایی شدن طرح فوق منوط به تصویب شورای مدرسه و تأمین هزینه‌های آن می‌باشد.

19. توصیه می‌شود فرزند شما صبحانه را میل نموده و حتماً تغذیه مناسب طبیعی از قبیل: میوه، نان و پنیر وگردو، تخم‌مرغ، خرما و یا خشکبار همراه داشته باشد.

20. صرف ناهار تا شروع امتحانات پایانی (اواخر اردیبهشت ماه) بر اساس برنامه‌ غذایی دبیرستان دائر خواهد بود و برنامه‌ی غذایی بنابر ضرورت قابل تغییر می‌باشد.